CF1/4C302J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part Number:
CF1/4C302J
Description:
RES 3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%