FM0204JT-52-36K
Part Number:
FM0204JT-52-36K
Description:
RES 36K OHM 5% 0.4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
36 kOhms
Size / Dimension :
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%