PCF2C330K
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part Number:
PCF2C330K
Category:
Through Hole Resistors
Description:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Ceramic
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-600/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±10%