Y407810K0000V9L
Part Number:
Y407810K0000V9L
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 10K OHM .3W .005% RADIAL
In Stock:
5
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Tolerance :
±0.005%