USF340-200K-0.01%-5PPM
Manufacturer:
Caddock Electronics, Inc.
Part Number:
USF340-200K-0.01%-5PPM
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 200K OHM 0.01% 1/3W RADIAL
Manufacturer :
Caddock Electronics, Inc.
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.395" (10.04mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%