MOSX3CT631R1R0J
Part Number:
MOSX3CT631R1R0J
Description:
RES 1 OHM 5% 3W AXIAL
In Stock:
590
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
1 Ohms
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%