RCMA02806R0BES14
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
RCMA02806R0BES14
Category:
Through Hole Resistors
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
In Stock:
100
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
806 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%