HVLR7609F50M0K9
Manufacturer:
RESI
Part Number:
HVLR7609F50M0K9
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 50M OHM 1% 7.5W AXIAL
In Stock:
291
Manufacturer :
RESI
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
7.5W
Product Status :
Active
Resistance :
50 MOhms
Size / Dimension :
0.354" Dia x 2.992" L (9.00mm x 76.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%