PWWR0013F5R00K9
Manufacturer:
RESI
Part Number:
PWWR0013F5R00K9
Category:
Through Hole Resistors
Description:
5OHMS 1% 13.5W +100PPM
In Stock:
200
Manufacturer :
RESI
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
13.5W
Product Status :
Active
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%