SM204031007K1
Manufacturer:
Ohmite
Part Number:
SM204031007K1
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 1 GOHM 10% 2W RADIAL
In Stock:
161
Manufacturer :
Ohmite
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.590" (14.99mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance :
1 GOhms
Size / Dimension :
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Supplier Device Package :
Radial
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±10%