45J30KE-B
Manufacturer:
Ohmite
Part Number:
45J30KE-B
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 30K OHM 5% 5W AXIAL
In Stock:
575
Manufacturer :
Ohmite
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%