TNP10SC12R0FE
Part Number:
TNP10SC12R0FE
Description:
RES 12 OHM 1% 10W TO126-2
In Stock:
600
Height - Seated (Max) :
0.626" (15.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Resistance :
12 Ohms
Size / Dimension :
0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%