TNP10SA7R50FE
Part Number:
TNP10SA7R50FE
Description:
RES 7.5 OHM 1% 10W TO126
In Stock:
420
Height - Seated (Max) :
0.598" (15.19mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
7.5 Ohms
Size / Dimension :
0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
TO-126
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%