SM102035004F1E
Part Number:
SM102035004F1E
Description:
RES 5M OHM 1% 1W RADIAL
In Stock:
634
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5 MOhms
Size / Dimension :
0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±1%