SM104033303FE
Part Number:
SM104033303FE
Description:
RES 330K OHM 1% 1.5W RADIAL
In Stock:
341
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
330 kOhms
Size / Dimension :
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±1%