SM104031006FS1E
Part Number:
SM104031006FS1E
Description:
RES 100M OHM 1% 1.5W RADIAL
In Stock:
110
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
100 MOhms
Size / Dimension :
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±1%