SM101032003KE
Manufacturer:
Ohmite
Part Number:
SM101032003KE
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 200K OHM 10% 1/2W RADIAL
In Stock:
285
Manufacturer :
Ohmite
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
0.330" L x 0.100" W (8.38mm x 2.54mm)
Supplier Device Package :
Radial
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±10%