SM103022505JE
Part Number:
SM103022505JE
Description:
RES 25M OHM 10% 2W RADIAL
In Stock:
410
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
25 MOhms
Size / Dimension :
0.750" L x 0.070" W (19.05mm x 1.78mm)
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±10%