WHBR25FET
Part Number:
WHBR25FET
Description:
RES 0.25 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
250 mOhms
Size / Dimension :
0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±1%