CMF5047K500FHEB
Part Number:
CMF5047K500FHEB
Description:
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
47.5 kOhms
Size / Dimension :
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%