CPF14K7000JKEE6
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
CPF14K7000JKEE6
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RESISTOR METAL FILM 1W 4.70K OHM
In Stock:
957
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 230°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
4.7 kOhms
Size / Dimension :
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%