CMF552K2100FKEB
Part Number:
CMF552K2100FKEB
Description:
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2.21 kOhms
Size / Dimension :
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%