CMF60348K00FKR6
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
CMF60348K00FKR6
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 348K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
348 kOhms
Size / Dimension :
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%