VR25000001304JR500
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
VR25000001304JR500
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 1.3 MOHM 1/4W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
1.3 MOhms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%