MOSX1CT528R6R8J
Part Number:
MOSX1CT528R6R8J
Description:
RES 6.8 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
6.8 Ohms
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%