MOSX1/2CT52R4R7J
Part Number:
MOSX1/2CT52R4R7J
Description:
RES 4.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
4.7 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%