CF18JT27K0
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
CF18JT27K0
Description:
RES 27K OHM 5% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
27 kOhms
Size / Dimension :
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%