RNF14FTD576K
Part Number:
RNF14FTD576K
Description:
RES 576K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
576 kOhms
Size / Dimension :
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%