CFM12JT30K0
Part Number:
CFM12JT30K0
Description:
RES 30K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%