RNMF14FTC910R
Part Number:
RNMF14FTC910R
Description:
RES 910 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
910 Ohms
Size / Dimension :
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%