CFM14JT1K50
Part Number:
CFM14JT1K50
Description:
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1.5 kOhms
Size / Dimension :
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Tolerance :
±5%