CF14JT360K
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
CF14JT360K
Description:
RES 360K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
360 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Tolerance :
±5%