CF12JT200K
Part Number:
CF12JT200K
Description:
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Tolerance :
±5%