RNMF14FTC15K0
Part Number:
RNMF14FTC15K0
Description:
RES 15K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
15 kOhms
Size / Dimension :
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%