CFM12JT1K80
Part Number:
CFM12JT1K80
Description:
RES 1.8K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
1.8 kOhms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Tolerance :
±5%