SBCHE668RJ
Part Number:
SBCHE668RJ
Description:
RES 68 OHM 5% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
68 Ohms
Size / Dimension :
0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%