SQZW1022RJ
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
SQZW1022RJ
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 22 OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%