SBCHE42K2J
Part Number:
SBCHE42K2J
Description:
RES 2.2K OHM 5% 4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
4W
Resistance :
2.2 kOhms
Size / Dimension :
0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%