SQMR539KJ
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
SQMR539KJ
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 39K OHM 5% 5W RADIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
39 kOhms
Size / Dimension :
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%