ROX2J180R
Part Number:
ROX2J180R
Description:
RES 180 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
180 Ohms
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%