RR03J3K6TB
Part Number:
RR03J3K6TB
Description:
RES 3.6K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.6 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%