RR02J620KTB
Part Number:
RR02J620KTB
Description:
RES 620K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
620 kOhms
Size / Dimension :
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%