ROX1SJ3R9
Part Number:
ROX1SJ3R9
Description:
RES 3.9 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.9 Ohms
Size / Dimension :
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%