ROX05SJ24R
Part Number:
ROX05SJ24R
Description:
RES 24 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
24 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%