MPT100C4K7J
Part Number:
MPT100C4K7J
Description:
RES 4.7K OHM 5% 100W TO247
In Stock:
690
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.51mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power (Watts) :
100W
Resistance :
4.7 kOhms
Size / Dimension :
0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%