RWM084547R0JB25E1
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
RWM084547R0JB25E1
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RESISTOR 47 OHM 11W 5% WIREWOUND
In Stock:
380
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
11W
Product Status :
Active
Resistance :
47 Ohms
Size / Dimension :
0.370" Dia x 1.803" L (9.40mm x 45.80mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%