MPT35C120RF
Part Number:
MPT35C120RF
Description:
RES 120 OHM 1% 35W TO220
In Stock:
199
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power (Watts) :
35W
Resistance :
120 Ohms
Size / Dimension :
0.400" L x 0.181" W (10.16mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%