RTO050F330R0JTE1
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
RTO050F330R0JTE1
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 330 OHM 50W 5% TO220
In Stock:
251
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
TO-220-2
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Resistance :
330 Ohms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Supplier Device Package :
TO-220
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%