HBA47MFZRE
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Part Number:
HBA47MFZRE
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 47M OHM 1% 0.4W RADIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.4W
Product Status :
Active
Resistance :
47 MOhms
Size / Dimension :
0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%