MPC52102J
Part Number:
MPC52102J
Description:
RES 1K OHM 5% 5W RADIAL
In Stock:
500
Height - Seated (Max) :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%